اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 11 ارديبهشت 1397     |     کد : 347

طی حکمی؛

استاندار آذربایجان شرقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری را منصوب کرد.

استاندار آذربایجان شرقی طی حکمی، "رقیه صادق‌زاده" را به‌عنوان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری منصوب کرد

استاندار آذربایجان شرقی طی حکمی، "رقیه صادق‌زاده" را به‌عنوان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری منصوب کرد.
دکتر مجید خدابخش در این حکم تأکید کرده است: با علم به جایگاه زن در تحکیم بنیان خانواده و توسعه پایدار، امید است بر اساس برنامه‌های علمی و کاربردی، در چارچوب نظام ارزشی و آموزه‌های دینی با بهره‌گیری از ظرفیت زنان فرهیخته و نخبه استان در تحقق هدف توانمندسازی زنان به‌عنوان برنامه راهبردی دولت تدبیر و امید برای این قشر از جامعه، موفق باشید.
استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر توانمندسازی و آموزش بانوان استان، استفاده از ظرفیت همه زنان و معرفی زنان نخبه و موفق در حوزه‌های مختلف را خواستار شد و گفت: فعالیت‌های حوزه بانوان باید به صورت تخصصی انجام شود.
دکتر مجید خدابخش  همچنین در نشستی با کارشناسان اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری، با اشاره به جمعیت حدود دومیلیون نفری زنان استان، گفت: مجموعه امور بانوان استانداری باید همه این جمعیت را همکار خود بدانند و از ظرفیت آنها استفاده کنند.
وی افزود: در بعضی از بخش‌ها مانند آموزش و تحصیلات، حضور بانوان سازوکار خود را پیدا کرده است؛ اما در برخی از بخش‌های دیگر باید وقت و انرژی بیشتری صرف شود.
خدابخش، اشتغال زنان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار را مقوله‌ای مهم خواند و گفت: باید با تشکیل کارگروهی ویژه، بخشی از امکانات استان را به این سمت هدایت کنیم که توانمندسازی و آموزش بانوان از جمله اقدامات ضروری است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه تخصصی شدن مباحث مربوط به زنان در حوزه اجتماعی را نیز ضروری دانست و گفت: از دیدگاه‌های صاحب‌نظران در این حوزه استفاده شود.
وی همچنین تمرکز بر موضوع زنان آسیب‌پذیر، پیگیری برای ایجاد امکانات مناسب ورزشی برای بانوان، استفاده از همکاری دستگاه‌ها در حوزه بانوان و معرفی زنان موفق و انتقال تجارب آنها به زنان جامعه از طریق تهیه برنامه‌های متنوع تلویزیونی را مورد تأکید قرار داد.دکتر خدابخش با اشاره به انتصاب دو بخشدار زن در آذربایجان شرقی، حضور بانوان در سطوح مدیریتی را نیازمند فرهنگ‌سازی دانست و گفت: توانمندسازی و کادرسازی مدیریتی در بین زنان، موضوع مهمی است که مدیران استان باید نسبت به آن توجه داشته باشند.در این نشست ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های پروین اشراقی، مدیرکل پیشین امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی، رقیه صادق‌زاده به‌عنوان مدیرکل جدید این دفتر معرفی شد
رقیه صادق‌زاده، دارای مدرک دکترای شیمی و فرزند شهید ابراهیم صادق‌زاده است. کسب عناوین برتر در جشنواره ملی ایثار، معلم نمونه استان، پژوهشگر برتر استان و جوان نخبه از سوی وزارت ورزش و جوانان از جمله افتخارات او محسوب می‌شود. صادق‌زاده همچنین عضویت در مجمع مشورتی توسعه ، گروه تحقیق و پژوهش آموزش و پرورش استان و شورای مشورتی بانوان و تألیف ده‌ها مقاله و طرح پژوهشی از دیگر فعالیت‌های او به شمار می‌رود
 


PDF چاپ