اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397     |     کد : 352

اولین نشست بانوان کارآفرین و فارغ التحصیلان دانشگاهی با حضور استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بانوان موفق و کارآفرین باید به عنوان الگو در جامعه مطرح شوند، گفت: نیازها و مشکلات بانوان کارآفرین استان شناسایی و احصا شود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بانوان موفق و کارآفرین باید به عنوان الگو در جامعه مطرح شوند، گفت: نیازها و مشکلات بانوان کارآفرین استان شناسایی و احصا شود.
دکتر مجید خدابخش در نشست جمعی از بانوان کارآفرین و فارغ‌التحصیل دانشگاهی استان، افزود: جای خوشحالی است که بانوان استان ما در عرصه تولید، اشتغال و کارآفرینی حضوری فعال دارند.
وی ادامه داد: حوزه خدمات، تولید و صادرات زمینه خوبی برای اشتغال است و جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به‌ویژه زنان و دختران تحصیل‌کرده ما نباید منتظر استخدام‌های دولتی باشند.
خدابخش اظهار کرد: یکی از حوزه‌های وسیع اشتغال این است که دانشجویان و نخبگان جامعه مشکلات صنعت را دریابند و برای رفع آن راهکارهای علمی و فنی ارائه دهند.
وی اضافه کرد: ضروری است پایان‌نامه‌های دانشگاهی کاربردی‌تر شوند و این امر نیازمند افزایش تعامل و همکاری بین دانشگاه و صنعت است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به حمایت‌های دولت از نخبگان، افزود: صندوق حمایت از نخبگان در جریان سفر رییس جمهور به استان، در تبریز ایجاد شد و دیگر نیازی نیست که نخبگان ما برای دریافت حمایت‌های لازم به تهران سفر کنند.
وی با بیان اینکه ارتقای دانش بانوان کارآفرین زمینه‌ساز توسعه است، بر لزوم ارتقای معلومات بانوان کارآفرین در زمینه توانمندی خانواده‌ها و توسعه اقتصادی تاکید کرد.
خدابخش با اشاره به اینکه بانوان کارآفرین باید سطح دانش و معلومات خود را افزایش دهند، اظهار کرد: کسب دانش و همگام بودن با آخرین روش‌های علمی دنیا تاثیر بسیاری در اجرای موفق برنامه‌ها دارد.
وی ادامه داد: بانوان همچنین به منظور راهیابی به بازارهای هدف و پایداری در کسب و کار باید مهارت‌های بازاریابی و فروش را نیز کسب کنند.
صادق زاده مدیر کل امور بانوان  و خانواده استانداری نیز در این جلسه، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت زنان و خانواده استان به خصوص در حوزه اقتصاد و اشتغال گفت: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری در طی سالیان اخیر بر اقتصاد مقاومتی و تولید ملی،  شاهد رشد مشارکت زنان در کلیه حوزه ها علی الخصوص حوزه های اقتصادی بوده ایم، نرخ مشارکت اقتصادی زنان استان ما در طی سالیان اخیر در حال افزایش می باشد که نشانگر رشد حضور زنان در عرصه های اقتصادی است.  
ایشان در ادامه با اشاره به طرح ملی توان افزایی زنان و مدیریت کسب و کار گفت: طرح ملی توان افزائی زنان با رویکرد کسب وکار با هدف آگاه سازی مخاطبان به مزیت های اقتصادی و فرصت‌های کسب و کار بومی، آشناسازی مخاطبان با فرایند شکل‌گیری کسب و کار و کارآفرینی، ترغیب مخاطبان جهت ورود به عرصه‌ی کسب و کار و کارآفرینی با حمایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و توسط بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در 31 استان کشور و به صورت ملی در حال اجرا است. اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری از کلیه دختران و زنان جوان بخصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که علاقمند به خویش‌فرمایی، دارای ایده‌های کسب و کار و صاحبان کسب و کارهای نوپا هستند دعوت به عمل می‌آورد تا با ثبت نام در سامانه بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان،  در این طرح ملی شرکت کنند.
در این دیدار تعدادی از بانوان کارآفرین و فارغ‌التحصیل به نمایندگی از جامعه بانوان استان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند
 
 


PDF چاپ