اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 9 تير 1397     |     کد : 370

صادقزاده مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری :

پراختن به مقوله حجاب و عفاف یک موضوع ملی است که نیازمند فرهنگ سازی می باشد

رقیه صادق زاده در جلسه هماهنگی برنامه های گرامیداشت هفته حجاب و عفاف با اشاره به این که روز بیست و یکم تیر ماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است گفت: پرداختن به مقوله حجاب و عفاف یک موضوع ملی است که نیازمند فرهنگ سازی می باشد.

رقیه صادق زاده در جلسه هماهنگی برنامه های گرامیداشت  هفته حجاب و عفاف با اشاره به این که روز بیست و یکم تیر ماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است گفت: پرداختن به مقوله حجاب و عفاف یک موضوع ملی است که نیازمند فرهنگ سازی می باشد.
ایشان با بیان اینکه حجاب و عفاف مربوط به هر دو جنس زن و مرد است، افزود: لازم است که همه آحاد جامعه نسبت به رعایت آن اهتمام داشته و همه دستگاهها و نهادهای دولتی در راستای چارچوب وظایف و ماموریت های خود در این زمینه عمل کنند.
وی گفت: پرداختن به موضوع حجاب و عفاف نیازمند کار فرهنگی در جامعه است و می توان از خانواده به عنوان اولین نهادی نام برد که باید فرهنگ سازی از درون آن آغاز شود، چرا که دشمنان دین اسلام حجاب و عفاف را همیشه یکی از مهمترین موانع در راستای عملیاتی کردن برنامه های خود در راستای  تضعیف ایمان مسلمین  دانسته اند .
برگزاری همایش بزرگ عفاف و حجاب با عنوان مرواریدی در صدف- برگزاری نمایشگاه با موضوع عفاف و حجاب به مدت یک هفته- برگزاری کارگاههای تخصصی روانشناختی عفاف و حجاب در تمام مناطق شهرداری تبریز- پارکهای بانوان و فرهنگسرا ها- برگزاری نمایشگاه مد روز و... از جمله برنامه های پیش بینی شده در جهت گرامیداشت این روز می باشد.
 
 


PDF چاپ