اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 14 تير 1397     |     کد : 371

گزارش سفر مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری به شهرستان عجب شیر

صادقزاده مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، در سفر به شهرستان عجب شیر، ضمن بازدید از طرحهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بانوان این شهرستان و بررسی موانع و مشکلات زنان کار آفرین و فعال اقتصادی، در جلسات توسعه و عمیق فرهنگ عفاف و حجاب و صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی، شرکت کرد.

صادقزاده مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، در سفر به شهرستان عجب شیر، ضمن بازدید از طرحهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بانوان این شهرستان و بررسی موانع و مشکلات زنان کار آفرین و فعال اقتصادی،  در جلسات توسعه و عمیق فرهنگ عفاف و حجاب و صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی، شرکت کرد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با حضور در فرمانداری شهرستان عجب شیر با فرماندار محترم این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.
صادقزاده در این نشست با اشاره به نقش و جایگاه زنان در عرصه های مدیریتی و تصمیم گیری گفت: سهم  30 درصدی بانوان در پستهای مدیریتی در شهرستانها  باید مد نظر قرار گیرد. وی با اشاره به اینکه زنان بعنوان نیمی از نیروهای انسانی نقش تاثیر گذار در توسعه جامعه  دارند، گفت حضور جدی و مشارک فعال زنان در تمامی عرصه های فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی لازمه توسعه کشور است.
همچنین صادقزاده مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در جلسه عفاف و حجاب شهرستان،  با اشاره به روز بیست و یکم تیر ماه سالروز قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد بر علیه کشف حجاب که به عنوان روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری شده است گفت: حجاب و عفاف یک موضوع ملی است که نیازمند فرهنگ سازی در این زمینه است.
صادقزاده با بیان اینکه حجاب و عفاف در جامعه تنها به خانم ها اختصاص ندارد و شامل همه می شود افزود: لازم است که همه آحاد جامعه نسبت به رعایت آن اهتمام داشته و همه دستگاهها و نهادهای دولتی در راستای چارچوب وظایف و ماموریت های خود در این زمینه عمل کنند.
ایشان افزودند: پرداختن به موضوع حجاب و عفاف نیازمند کار فرهنگی در جامعه است و می توان از خانواده به عنوان اولین نهادی نام برد که باید فرهنگ سازی از درون آن آغاز شود چرا که دشمنان دین اسلام، حجاب و عفاف را همیشه یکی از مهمترین موانع در راستای عملیاتی کردن برنامه های خود برای تضعیف دین دانسته اند . صادقزاده  با تصریح این که متاسفانه جامعه امروز ما به جهت حملات دامنه دار، منظم و هدفدار دشمنان که با بهره گیری از جدیدترین وسایل ارتباط جمعی صورت می گیرد تحت تاثیر قرار گرفته و در مواردی شاهد بدحجابی هایی در سطح جامعه هستیم افزود: باید مسئولان فرهنگی و خانواده ها در برابر این هجمه ها هوشمندانه عمل نمایند.
صادقزاده سپس  به آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد ، طلاق و موضوع کودک همسری اشاره نموده و بر لزوم آموزشهای لازم جهت آگاه سازی جامعه به ویژه زنان و دختران تاکید و به ارائه برنامه های اداره کل امور بانوان و خانواده در راستای رسیدن به این امر مهم پرداختند.
 
در ادامه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در جلسه بررسی مشکلات کارآفرینان و اعضای صندوق زنان خرد روستائی که با حضور رئیس جهاد کشاورزی، جمعی از زنان کارآفرین و نمایندگان صندوق های خرد زنان روستایی ، معاونین جهاد کشاورزی و مشاور فرماندار در حوزه بانوان تشکیل شده بود ، شرکت نمود.
اسلامی معاون جهاد کشاورزی شهرستان، به ارائه گزارشی  از روند تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی شهرستان پرداخته و گفتند: صندوق اعتبارات خرد روستایی شهرستان که از تجمیع 8 صندوق اعتبارات خرد روستا تشکیل شده است ، سیزدهمین صندوق در سطح کشور و سومین صندوق در سطح شهرستان می باشد که نیازمند حمایت مسئولین استان و شهرستان می باشد. در ادامه کارشناس ترویج شهرستان به کمبود اعتبارات  وام های اعطای به صندوق از طریق صندوق کار آفرینی امید اشاره نموده و خواستار افزایش مبلغ  تسهیلات اختصاصی به صندوق گردید.
در ادامه خانم صادق زاده ، در این نشست با قدردانی از حضور فعال زنان در حوزه‌های تولید و کشاورزی، بر اهتمام مسوولین برای حل مشکلات تاکید کردند.وی مهمترین هدف تشکیل صندوق اعتبارات زنان روستایی را توانمند سازی زنان و استفاده از ظرفیت و پتانسیل بانوان در عرصه اقتصاد خانواده بیان داشتند. ایشان با بیان این که بانوان کارآفرین علاوه بر نقش مدیریت خانواده در جامعه در حوزه تولید و اشتغال‌زایی نیز به صورت فعال و ارزشمند حضور دارند، خواستار پیگیری و حل مشکلات زنان روستایی شدند.
 سپس  رئیس  جهاد کشاورزی شهرستان، با اشاره به اینکه  بیش از 70 درصد از وام های مصوب مشاغل خانگی از طرف جهاد کشاوری به زنان روستایی اختصاص یافته است به کار شکنی بانک های عامل در خصوص پرداخت اعتبارات مصوب مشاغل خانگی در قالب طرح پشتیان اشاره کردند و خواستار پیگیری مطالبات از سوی استانداری گردید.در ادامه جمعی از زنان کارآفرین و مسئولین صندوق های خرد زنان روستایی به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.
در ادامه این سفر یک روز،  خانم صادقزاده و هیات همراه از شرکت  تعاونی ترمه عجب‌شیر، واحد گلخانه ای خانم اکبرزاده و کارگاه تولید کود ورمی کمپوست و فرش دیجیتال خانم سیفی در شیشوان و کارگاه تولید ورمی کمپوست خانم صحت مند در روستای مهماندار بازدید به عمل آورند.
 
 
 
 


PDF چاپ