اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 21 تير 1397     |     کد : 372

استاندار آذربایجان شرقی:

صاحبان فکر و ایده، دستگاه‌های اجرایی را برای خروج از مشکلات یاری کنند

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات اقتصادی اخیر در کشور، تاکید کرد: در این شرایط حساس باید صاحبان فکر و ایده، در جهت خروج از مشکلات، پیشنهادهای عملی قابل اجرا به دستگاه‌های اجرایی ارائه کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات اقتصادی اخیر در کشور، تاکید کرد: در این شرایط حساس باید صاحبان فکر و ایده، در جهت خروج از مشکلات، پیشنهادهای عملی قابل اجرا به دستگاه‌های اجرایی ارائه کنند.
دکتر مجید خدابخش در نشست تخصصی احزاب، سازمان‌های مردم‌نهاد و جمعی از بانوان فعال در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، با اشاره به انتشار فزاینده مطالب ناامیدکننده از سوی دشمنان از طریق فضای مجازی، گفت: انتشار این مطالب در جهت تشدید مشکلات صورت می‌گیرد و عده‌ای با پروبال دادن به اخبار کذب و ناامیدکننده به دنبال سوءاستفاده از شرایط حاکم هستند.وی، صادرات برق ایران به ارمنستان با وجود مشکل تأمین برق در داخل کشور را یکی از خبرهای کذب روزهای اخیر عنوان کرد و گفت: کسانی که چنین اخباری را منتشر می‌کنند به دنبال ضربه زدن به اعتماد مردم هستند.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بازدیدهای اخیر خود از چند واحد تولیدی در استان و وضعیت امیدبخش این کارخانه‌ها که اغلب بدون استفاده از تسهیلات بانکی در جهت تولید و اشتغال فعالیت می‌کنند، گفت: وجود مشکلات و نارسایی‌ها در جامعه طبیعی است و وظیفه ما در این شرایط این است که به مردم امید بدهیم و آنها را دلسرد نکنیم.
خدابخش با اشاره به افزایش دمای هوا در روزهای اخیر و افزایش مصرف برق، خاطرنشان کرد: بانوان می‌توانند با مدیریت مصرف بهینه برق در خانواده‌ها، نقش مهمی در حل این مشکلات داشته باشند.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین مدیرکل امور بانوان و خانواده را به ارتباط مستمر با نمایندگان احزاب و فعالان حوزه های مختلف بانوان وشنیدن نقدها و پیشنهادهای آنان توصیه کرد.
مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی هم در این نشست با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه استانداری و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، از تدوین سند ارتقای جایگاه وضعیت زنان و خانواده استان تا اواخر شهریور با همکاری اساتید دانشگاه و فعالان حوزه زنان خبر داد.
رقیه صادق‌زاده تاکید کرد: در راستای تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، طرح تاب آوری اجتماعی زنان نیز از هفته آینده در تبریز و شهرستان‌ها توسط مربیان تسهیل گر اجرا خواهد شد.
وی همچنین از برگزاری طرح توان افزایی زنان جوان در مسیر کسب و کار و کارآفرینی در استان خبر داد
 
 


PDF چاپ